Hotel Na Pekárně  ***

Back to the list of hotels in Sušice

Hotel Na Pekárně

  • Hotel Na Pekárně
  • Hotel Na Pekárně
  • Hotel Na Pekárně

Telephone support

Information about accommodation and telephone booking

  • +420 226 284 950

Hotel Na Pekárně

Evaluation: 8.9 (27 reviews)

Sušice, T. G. Masaryka 129 Show location on map

Romantika, rodinná relaxace, ale i krátkodobý pobyt pro podnikatele v městě Sušice - „Bráně Šumavy“. Hotel nabízí ubytování v příjemně zařízených dvou a třílůžkových pokojích s možností přistýlky. Celková kapacita hotelu je 59 lůžek. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchou a WC, barevným televizorem a wifi připojením na internet. Parkoviště je v uzavřeném areálu. Domácím mazlíčkům je vstup povolen

Send inquiry

Dates of your stay

Arrival date:
Departure date:

Hotel Na Pekárně - Accommodation, services

Hotel nabízí ubytování v příjemně zařízených dvou a třílůžkových pokojích s možností přistýlky. Celková kapacita hotelu je 59 lůžek. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchou a WC, barevným televizorem a wifi připojením na internet.

Hotel Na Pekárně - Gastronomy

The Sporthotel Pekarna has the pleasantly furnished restaurant, where you can go all day on a good meal or just to sit there with a cup of good coffee. The menu consists of specialties of Czech and international cuisine, salads or cold platters. Wine lovers can enjoy some quality Czech wines.Breakfast is served in the lounge, which is also for rent for private events.

Hotel Na Pekárně - Check in/Check out

  • Check-in: From 14:00:00 hours
  • Check-out: Until 10:00:00 hours