Villa Marion  **+

Back to the list of hotels in Marienbad

Villa Marion

  • Villa Marion
  • Villa Marion
  • Villa Marion

Telephone support

Information about accommodation and telephone booking

  • +420 226 284 950

Villa Marion

Evaluation: 9.6 (23 reviews)

Marienbad, Palackého 360 Show location on map

Send inquiry

Dates of your stay

Arrival date:
Departure date:

Villa Marion - Location

Mariánské Lázně nabízí velké možnosti sportovního vyžití : golf, cykloturistika, jízda na koni, krytý bazén, přírodní koupaliště, tenis, squash, bowling, lyžařská sjezdovka s vleky, upravené běžecké trasy, zimní stadion.

Villa Marion - Accommodation, services

Rádi vás ubytujeme ve 4 dvoulůžkových pokojích a 3 apartmá. Všechny pokoje se dají zároveň využít i jako jednolůžkové. Dále nabízíme atypický podkrovní apartmán (80m2 ) s kuchyňkou, původními trámy a koupelnou s rohovou vanou. Naše pokoje jsou vybavené vlastní koupelnou, WC a sprchou popř. vanou, televizí s rádiem a rychlovarnou konvicí. K dispozici je lednice a wifi připojení. V objektu pro vás máme k dispozici oplocené parkoviště a na zahradě lze využít možnost grilování.

Villa Marion - Gastronomy

The Villa Marion has its own restaurant with a summer terrace which will be appreciated especially by lovers of grilled meat. After your long trips you can enjoy a proper dinner. An enjoyable evening will be enhanced by some of the fine wines from a wide offer.In summer, delicious breakfasts are served on the terrace to make a great start of your day.

Villa Marion - Check in/Check out

  • Check-in: From 14:00:00 hours
  • Check-out: Until 10:00:00 hours