HOTEL BOSTON  ***

Back to the list of hotels in Karlovy Vary

HOTEL BOSTON

  • HOTEL BOSTON
  • HOTEL BOSTON
  • HOTEL BOSTON

Telephone support

Information about accommodation and telephone booking

  • +420 226 284 950

HOTEL BOSTON

Evaluation: 8.8 (2 reviews)

Karlovy Vary, Luční vrch 9 Show location on map

The Boston Hotel is situated in the very centre of Karlovy Vary, opposite the theatre at the river Teplá. We have our own reception, car park, lift and a dining room where you can enjoy your breakfast. Spa treatment is provided in a neighbouring Jessenius spa house that is about 50 m from our hotel. Our guests also dine there (lunch and supper). There are many opportunities how to spend your leisure time in Karlovy Vary, such as playing golf, riding a horse, playing tennis etc. We recommend to visit any of wellness centres and spoil yourself with some of many spa treatments in this spa town. Broadband Internet access is available througout the hotel. You can take your pets with you by prior arrangement

Send inquiry

Dates of your stay

Arrival date:
Departure date:

HOTEL BOSTON - Accessibility

Arival to the hotel in the link  http://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=12.8642392&y=50.2302831&z=16&rm=9deJ0xYnyfSnfSEB0Cbfi04NOnAOO10RhA1gQoggNffkgQNfghPNDINn4ME0fYYUNffjZn8ygbngS2gR0E2WnGAO04MFnfaPNNIaK1J4J0CK

HOTEL BOSTON - Location

Golf, jízda na koni, tenis... či možnost kulturního vyžití a využití lázeňský kúr a relaxací po celém městě.

HOTEL BOSTON - Accommodation, services

All of our 16 rooms are equipped with a bathroom with a shower and a toilet, TV with satellite reception, fridge, safe deposit box and a direct dial telephone.

HOTEL BOSTON - Gastronomy

Obědy, večeře a lázeňská léčba jsou poskytovány ve vedlejším lázeňském domě Jessenius, který je vzdálen cca 50 m od hotelu Boston. V ceně ubytování v hotelu Boston je zahrnuta bohatá snídaně formou švédských stolů.

HOTEL BOSTON - More information

Zdarma!Za použití stávajících postelí pro všechny děti do 2 let se neplatí! Za přistýlky pro všechny starší děti nebo dospělé se platí 20 EUR na osobu a noc. Maximální počet přistýlek na pokoji je 2. Maximální počet dětských postýlek na pokoji je 1. Přistýlky jsou na vyžádání a musejí být potvrzeny hotelem. Poplatky za doplňkové služby se nezapočítávají automaticky do celkové ceny a je třeba je zaplatit v hotelu zvlášť.

HOTEL BOSTON - Check in/Check out

  • Check-in: From 14:00:00 hours
  • Check-out: Until 11:00:00 hours